יום שישי, 6 ביולי 2012

מ-ש-ק-פ-י-י ש-מ-ש

הגנה לעיניים היא מאסט בכל קיץ אך שווה לנצל את אותה הגנה להוספת אקססורי מלא כריזמה ואופי: משקפיי השמש.

משנות ה-40 וה-50 משקפיי השמש נמצאים אצל כמעט כל בן אדם, הם מהווים חלק מרכזי בהופעה היומיומית ונותנים לוק נונשלטי וכריזמטי. כמובן שישנם המון סוגי משקפיי שמש ובד"כ כל סגנון מאופיין בעשור אחר.
הכלל הבסיסי בנוגע למשקפי שמש, ולמעשה בנוגע למשקפיים בכלל, הוא להתאים את הציור לספה, או במילים אחרות, להקפיד שמשקפי השמש יחמיאו לצורת הפנים שלכם. 
העיקרון הוא פשוט: לבעלי פנים מרובעים מומלצים משקפיים עגולים יותר שירככו מעט את זוויות פרצופם.לבעלי פנים עגולים לעומת זאת, מומלץ לאמץ משקפיים מרובעים יותר שביכולתם להדגיש את זווית הפנים. 

נתחיל במשקפיי "האחים בלוז"משקפי השמש האיקוניים שהיו פעם הבחירה של חובבי הקלאסיקה, הם כיום הבחירה של כל אדם שני ברחוב. משקפי וייפרר (Wayfarer) של ריי-באן עוצבו ב-1952 והתייחדו משאר המשקפיים של התקופה בזכות מסגרת שנעשתה לרוב מפלסטיק קשיח. חשוב לציין שמשקפיים אלו זכו לתחייה מחודשת ומאוד מוצלחת באייטיז עם הסרט  המוסיקלי "האחים בלוז" מ-1980 שהביא לעולם זוג בטלנים צדיקים שאין כמותם, ממולץ מאוד לראות:)
כמובן שעם טרנד האייטיז שנמצא עמנו כבר כמעט 4 שנים, המשקפיים האלו זכו שוב להצלחה מחודשת (גם בדוכני משקפיים של שוק הכרמל ואלנבי).

*המלצה שלי: המשקפיים האלו מאוד נחמדים וכיפיים אבל הם מיצו את עצמם לגמרי ולכן כדאי לעבור למשהו שונה ומנוגד, פרטים בהמשך הפוסט.


האחים המפורסמים עם המשקפיים המפורסמים, האחים בלוז.


האפשרות הבאה והמנוגדת לגמרי מהמשקפיי "האחים בלוז", היא משקפיי השמש החתוליים שנכנסים עכשיו לאופנה. משקפיים אלה היו מאסט אצל כל אישה שמכבדת את עצמה בשנות ה-50, גם ראיה וגם שמש. בהשפעת הסדרה התקופתית "מד מן", חזרו אלינו שפע של משקפיי שמש משנות ה-50. הלוק החתולי הזה אומנם מזכיר מזכירה סקסית במשרד אך הוא יכול לשמש גם ליומיום ואפילו גם למסגרת של משקפיי ראיה.


עוד השפעה מהפיפטיז היא משקפיי הקלאב מאסטר שעוצבו לראשונה ב-1947 ונמצאים בכל פרק של "מד מן". הם מאופיינים במסגרת פלסטיק בחלקו העליון של המשקפיים (בד"כ שחורה עם הזרקות צבע). לדעתי משקפיי שמש אלה גם קצת מיצאו את עצמם אבל! אם אתם מוצאים זוג משקפיים כזה בעיצוב מאוד נדיר ומיוחד, רצוי לקנות!

עכשיו, הגענו למשקפיים החמים ביותק כיום שעשו את קאמבק מטורף מאז שנות ה-60, המשקפיים המעוגלים.
המשקפיים המעוגלים נתנו את הטון המרכזי בלוק ההיפים בסיקסטיז ומסמלים דור שלם של ילדי פרחים וגם את ג'ון לנון לא לשכוח. משקפיי השמש האלו לא נראו ברחובות בשנים האחרונות כאשר המשקפיים עם המסגרות המרובעות שלטו (האחים בלוז). בימים אלה, הם זוכים לתחייה נפלאה שמחזירה אותנו אחורה לימי הזהור של הביטלס ושמלות ה-A.
המשקפיים המעוגלים מגיעים בכמה סגנונות השוני העיקרי ביניהם הוא גודל המשקף, המסגרת, וכמובן הצבע. משקפיים קטנים יכולים להיות מאוד מגניבים אך לא בהגזמה, שלא יראה יותר מידי מצחיק. לגבי משקפיים גדולים האפשרות יותר מקלה, הם מתאימים ליותר אנשים. כמובן שיש להתאים את גודל המשקפיים לגודל ראשכם! לגבי הצבע אני ממליץ ללכת על משהו בגוון החום כהה בהיר, הזרקות במסגרת יעשו עבודה מצוינת.

                      אני ומשקפיי השמש המעוגלים שלי.

 
                     ובגרסה היותר היפית וסיסקיזית, משקפיי שמש מעוגלים.


לסיכום, הייתי ממליץ ללכת על ההצעה היותר מעוגלת והיא המשקפיים המעוגלים, יש בהם משהו מאוד קליל וכיפי וכמובן והכי חשוב בעיניי, נוסטלגי. אז לפני שאתם הולכים לקנות את המשקפיים הבאים, אל תשכחו את הטיפים שכתבתי פה, הם באמת חשובים.

תודה רבה על הקריאה וסופ"ש נעים...

תומר:)

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה